Finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 marca 2019

18.03.2019 r. w siedzibie PODNiPPP odbył się w finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wcześniejszy etap szkolny wyłonił 6 najlepszych uczniów z ZSO i 7 z ZSZ w Złotoryi. Uczniowie ci zmagali się z zadaniami leksykalnymi i, uważaną za nieprzyjazną, gramatyką. 

Do ścisłego finału, a więc części ustnej konkursu zakwalifikowało się po trzech uczniów z każdej ze szkół. Pierwsze miejsce zajęła Bernadeta Bartczak z kl. 3a, drugie miejsca Alicja Papińska z kl. 3a z ZSO, trzecie miejsca ex aequo Jakub Smoleń z ZSO i Martyna Zapał z ZSZ. Gratulujemy uczniom nie tylko zajęcia zaszczytnych miejsc, ale przede wszystkim widocznej pracy, jaką włożyli w przygotowania do konkursu i wysokich umiejętności językowych, szczególnie w części ustnej.

Najlepsi zostaną nagrodzeni podczas Gali Laureatów, która odbędzie się 
w czerwcu w sali widowiskowej ZOKiR. Konkurs ten został przygotowany i był koordynowany przez nauczycielkę j. angielskiego z ZSO p. Joannę Stolarczyk, która z pomocą nauczyciela j. angielskiego z ZSZ p. Michała Wachowiaka przeprowadziła jego finał.