Kolejny rok akademicki za nami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 sierpnia 2019

Kolejny rok akademicki dla studentów  studiów podyplomowych przeprowadzanych w PODNiPPP w Złotoryi we współpracy z Wyższą Szkołą Nauk Pedagogicznych w Warszawie został zakończony w czerwcu 2019  r., a 23 sierpnia wręczono im długo wyczekiwane dyplomy. 

Podczas tego spotkania wystąpił z bardzo ciekawym wykładem dr Robert Mertuszka, który mówił m.in. o tym, jak będzie wyglądało kształcenie w szkołach we wcale nieodległej już tak przyszłości i przestrzegał przed edukacją, która koncentruje się tylko na wtłaczaniu wiedzy oraz przedstawił podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w nadchodzącym roku szkolnym,

Studia podyplomowe w naszej Placówce cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. W sumie ukończyło u nas już 207 osób, w przeważającej części nauczyciele, którzy nabywają w ten sposób kolejne kwalifikacje - poinformował dyrektor PODNiPPP w Złotoryi Kazimierz Karst.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością starosta złotoryjski Wiesław Świerczyński i jego zastępca Rafał Miara.

Obecnie trwa już rekrutacja na nowy rok akademicki, kiedy to  w Złotoryi we współpracy z WSNP w Warszawie oprócz studiów podyplomowych będzie możliwość podjęcia zaocznych studiów pedagogicznych, jednolitych(3-letnich) lub dwustopniowych. 

Link do artykułu Gazety Złotoryjskiej

Galeria

  • Powiększ zdjęcie