Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 maja 2019

Dnia 9 maja 2019 r. w PODN i PPP został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 15 uczestników z 8 szkół naszego powiatu. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda i rozwiązanie testu.

Za bezbłędnie napisane dyktando można było uzyskać 100 punktów, a za bezbłędnie rozwiązany test 35 punktów. Prace oceniało jury w składzie: Barbara Porębska i Izabela Stemplowska. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Natalia Chrobak z SP w Zagrodnie- 115 punktów

II miejsce- Julia Hołówka z SP nr 1 w Złotoryi- 114 punktów

III miejsce- Maja Siwik z SP nr 1 w Złotoryi- 113 punktów

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

 

Dyktando

Trudna decyzja

Zbliżały się wakacje, a dwunastoipółletni złotoryjanin musiał podjąć nie najłatwiejszą decyzję. Wahał się, czy pojechać na Podhale do babci, czy wybrać obóz lekkoatletyczny na wyspie Wolin. Trzeba by dodać, że Grzegorz był zahartowanym w trudach sportowego życia zawodnikiem, a udział w treningach traktował jak sprawę honoru. Nie raz i nie dwa jego biało-granatową koszulkę zdobił złoty krążek - nagroda za zwycięstwo w skoku wzwyż. Teraz w głowie miał istny chaos, gdyż nie wiedział, jak rozwikłać niebłahy problem. Pomógł mu trener, którego nasz bohater darzył zaufaniem i nierzadko prosił o radę. Obiecał skrócić pobyt chłopca na obozie, jeśli będzie on rzetelnie trenował i wyciskał z siebie siódme poty na bieżni. Grzegorz w świetnym humorze wrócił do domu, spałaszował pożywną zupę jarzynową i smażonego halibuta, a następnie spakował jasnoczerwony plecak. Chociaż Grzegorzowi nigdy nie brakowało energii, to zasnął znużony po dniu pełnym emocji.  We śnie zaś powrócił do czasów wczesnego dzieciństwa, gdy wśród gąszczy jeżyn i porzeczek toczył bój z czmychającymi przed nim Indianami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie