„Geniusz wskazuje drogę, którą kroczy talent”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 czerwca 2019

Słowa austriackiej pisarki -Marie von Ebner- Eschenbach, były myślą przewodnią wystąpienia dyrektora PODNiPPP w Złotoryi – Kazimierza Karsta podczas tegorocznej- czwartej już edycji Powiatowej Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych, która odbyła się w czwartek, 06 czerwca 2019r. w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Tak jak w poprzednich latach głównym celem tego przedsięwzięcia było zaprezentowanie wszystkich tegorocznych osiągnięć uczniów Powiatu Złotoryjskiego, a tym samym propagowanie ich talentów i pasji.

W tym roku kapituła PODN za wspieranie talentów wśród dzieci i młodzieży, zaangażowanie w przygotowanie różnych konkursów, jak i osiąganie wysokich wyników i sukcesów swoich  uczniów wyróżniła Zespół Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi przyznając pamiątkową statuetkę. Po raz pierwszy natomiast wybrano „Najwszechstronniejszego ucznia Powiatu Złotoryjskiego”,  którym został szóstoklasista ze  Szkoły  Podstawowej nr 1 w Złotoryi- Cyprian Pawłowski. Osiągnął on wiele sukcesów w różnych dziedzinach nie tylko na szczeblu szkolnym, powiatowym, rejonowym, ale również ogólnopolskim.

Zgodnie z tradycją podczas gali wręczone zostały nagrody wszystkim laureatom tegorocznych konkursów, natomiast dyrektorzy szkół, nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów oraz organizatorzy tych przedsięwzięć otrzymali podziękowania. Wyrazy wdzięczności zostały skierowane również do rodziców wyróżnionych uczniów , którzy  najczęściej jako pierwsi zauważają jego uzdolnienia, predyspozycje i wspierają jego rozwój umysłowy i zainteresowania.

Podobnie jak w poprzednich latach tegoroczna edycja konkursów przedmiotowych pokazała, iż mamy w naszym powiecie bardzo dużą grupę uczniów zdolnych prezentujących, co przekłada się na  bardzo wysoki  poziom współzawodnictwa między  nimi. Szczególnie cieszy, że Powiat Złotoryjski reprezentowany jest godnie na wyższych szczeblach różnych konkursów i turniejów organizowanych w naszym kraju.

Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca, ale już teraz zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłorocznej edycji konkursów przedmiotowych.

 

>> Fotorelacja Gazety Złotoryjskiej <<